"Ақмола облысы білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бөлімінің Ақбұлақ ауылының жалпы білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
КОММУНАЛЬНОЕ ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "Общеобразовательная школа села Акбулак отдела образования по Аршалынскому району управления образования Акмолинской области"

мектеп директорының есебі

Есеп
Ақмола облысы Білім басқармасының Аршалы ауданы бойынша білім бөлімінің
Ақбұлақ ауылының жалпы білім беретін мектебі " КММ директоры»
Қамқоршылық кеңесінің алдында

Білім беру саясаты: жалпы білім берудің қазіргі заманғы міндеттерін іске асыру және оқушылар мен олардың ата-аналарының білім беру сұраныстарын қанағаттандыру; білім беру процесіне қатысушылардың денсаулығын сақтау мен дамытуды көздейтін қауіпсіз және жайлы білім беру кеңістігін құру; Қазақстан Республикасы азаматының рухани-адамгершілік, әлеуметтік және кәсіби бейімделген жеке басын қалыптастыру үшін оңтайлы жағдай жасайтын социуммен өзара іс-қимыл үшін ақпараттық ашықтық.
Мектеп қызметін ұйымдық-құқықтық қамтамасыз ету: құрылтай құжаттарының пакеті.
Мектеп ұжымы әкімшіліктің басшылығымен жоспарды, жалпы мектептің даму жоспарын жүзеге асырады. Ұжымның мақсаты: бәсекеге қабілетті, жан-жақты дамыған, әлеуметтік қалыптасқан, жоғары білімді функционалдық сауаттылыққа тәрбиелеу.
Мектепте өткізілетін барлық іс-шаралар ата-аналардың қатысуымен өткізіледі: жоғары білімді, мазмұнды іс-шаралар оқушылардың мектеп өмірінің қызықты, жарқын болуына ықпал етеді.

Басқарма: педагогикалық кеңес, әдістемелік кеңес, қамқоршылық кеңес.
Стратегиялық бағыттар: педагогтың кәсіби өсуі; білім берудің жаңартылған мазмұнын енгізу; "Мәңгілік ел"жалпыұлттық идеясының рухани-адамгершілік құндылықтарын нығайту. Болжанатын нәтижелер: білім берудің жоғары сапасын қамтамасыз ету; табысты әлеуметтендіру, өздігінен білім алу және өзін-өзі іске асыру, отбасы институтын нығайтуға, өзін-өзі дамытуға және өзін-өзі тәрбиелеуге саналы түрде қатысу; жаңа МЖМБС-ны кезең-кезеңімен енгізу үшін қажетті жағдайлар жасау.
Қосымша білім беру оқу жоспарына сәйкес факультативтер мен пәндік үйірмелер, спорттық секциялар арқылы тегін жүзеге асырылады. Үйірмелер мен спорт секцияларының барлығы 6, онда 70 оқушы..
Білім алу нысандары күндізгі. Оқушылар саны – 146, 11–мектепалды даярлық сыныптарында, 19 – шағын орталықта. үйде жеке білім алушылар -2. ·
Қамқорлықтағы балалар – 0, көп балалы отбасылардан-10, аз қамтылған отбасылардан-22. ГЮП – 0, ВШК-0 профилактикалық есептерде тұрады.
Міндетті білім алудан жалтарған оқушылар жоқ.
Денсаулықты сақтау және нығайту бойынша қызмет: денсаулық топтары жоқ, 2 оқушы денсаулық жағдайы бойынша дене шынықтырудан босатылды ( ДКК анықтамасы), бір оқушыға спортпен шұғылдану үшін сағат саны – аптасына 3 сағат + спорттық секциялар. 2020 жылғы "білім беру объектілеріне қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларына сәйкес орналастыруға, сумен жабдықтауға, су бұруға, жылытуға, жарықтандыруға, күтіп-ұстауға және пайдалануға, оқыту жағдайларына, тамақтандыруды ұйымдастыруға, персоналдың физикалық дамуына, жеке гигиенасына, білім алушылар мен тәрбиеленушілерге медициналық қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
Кадрлары: общее количество работающих в школе -34 педагогов, из них совместителей -2. орташа жасы-35-40 жас. Мұғалімдердің біліктілік санаттары лицензиялық талаптарға сәйкес келеді. Кадрлық ресурсты кәсіби дамыту ДК курстары ( кесте және педагогтардың сұранысы бойынша), жас мамандардың келуі арқылы жүзеге асырылады. Мектепте математика мұғалімдеріне қажеттілік бар.
.
Оқу шарттары. Мектепте 11 сынып + шағын орталық бар. Жұмыс тәртібі-екі ауысым, ҚР БҒМ Бұйрығына сәйкес каникул ұйымдастыру, ыстық тамақ ұйымдастыру – 33 оқушы тегін ыстық тамақ бойынша Мемлекеттік қызмет алады, оқушылар ұйымдастырылған түрде ата-аналар есебінен тамақтанады, түскі астың орташа құны 200-250 теңге.
Оқу үдерісін материалдық-техникалық жабдықтау: 1 компьютерлік сынып бар, барлық сыныптарда педагогтардың "Құнделикке "қолжетімділігі үшін Интернет желісіне қосылған ноутбук бар. Тарих, математика, орыс тілі, Қазақ тілі мен әдебиеті, АӘД, бастауыш мектеп пәндері кабинеттері бар. Кітапхана қоры оқулықтармен қамтамасыз ету үшін жеткілікті.
Оқушылардың оқу іс-әрекетінің нәтижелері: абсолюттік үлгерім пайызы -99,2, сапа -50%
Білім беру қызметінің нәтижелері. Мектептің жетістіктері оқушылардың республикалық қалалық конкурстарға, олимпиадаларға қатысуы туралы бірінші жартыжылдықтағы дипломдар, грамоталар, алғыс хаттар саны - 21
Қызметтің қолжетімділігі мен ашықтығы екі аптада бір рет жаңартылып отыратын сайттың, білім беру мекемесінің жария есебінің болуымен қамтамасыз етіледі. "Кунделик" электронды журналы.
Білім беру процесінің барлық қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету: мекемеде өткізу режимінің, бейнебақылаудың, вахтердің, күзетшінің болуы. Оқушыларда құқық бұзушылық жоқ. ТЖ тіркелген жоқ.
Ата-аналардың, оқушылардың, қоғамның қанағаттануы . Мектептегі білім беру сапасы мәселелері бойынша білім беру процесіне қатысушылардың ашық сауалнамасының нәтижелері бойынша сұралғандардың 95% - ы қанағаттанарлық жауап берді. 95% - дан астамы мектепке оң қарайды.
. Қаржы-экономикалық қызмет. жылдық бюджет игерілді. Кәсіпкерлік және өзге де табыс әкелетін қызметтен түскен қаражат, демеушілердің қаражаты, қайырымдылық қорлары жоқ.
Жаңартылған күні: 01.03.2021 20:32
Құрылған күні: 01.03.2021 20:32